Az egész még 1986-ban (te jó ég, de rég volt) kezdődött ifjú koromban, ekkor jelent meg 75 év után újra a Halley-üstökös az esti égen. Sokat olvastam, hallottam róla, sőt képeket is láttam addigra, de az igazi élményt mégis az jelentette, amikor saját szememmel pillanthattam meg a halovány foltnak látszó üstököst egy kis orosz 60/600-as refraktor látómezejében. Ekkor léptem be először a távcső egyedülálló világába, melynek hangulata és varázslata azóta is fogva tart.

Emlékszem milyen ritka dolog volt akkoriban a távcső (is), milyen izgatottan nézegettük a Sky&Telescope magazint, benne a világ legnagyobb távcső gyártóinak hirdetéseit és arról álmodoztunk, hogy egyszer, ha csak néhány pillanatra is, de bele pillanthatunk majd pl. egy Celestron C8 Schmidt-Cassegrain teleszkópba…

Nos nagyot fordult azóta a világ és ez az álmom is valóra vált, nem is akár hogyan, hiszen nemcsak belenézhettem, hanem van is egy ilyen profi Celestron távcsövem. A ’80-as évek végén a ’90-es évek elején - vagy írjam azt, hogy a múlt században? : ) – az volt a legnagyobb problémánk, hogy miből és egyáltalán hogyan szerezhetnénk távcsövet, hiszen nem voltak még boltok sem, mostanra a helyzet jelentősen javult. Ma már az összes nagy gyártó Zeiss, Leica, Swarovski, Celestron stb. képviselteti magát a piacon, minden kapható minden féle szinten, azonban egy valami még mindig ritka kincsnek számít: az információ.  Az a tudás, hogy mit mivel és hogyan érdemes megfigyelni, melyik távcső mire jó vagy még inkább azt, hogy mire nem jó. Egyáltalán mire képes, mit tud az adott távcső vagy éjjellátó…

Ezért indul útjára ez a blog, hogy válaszokat adjon és segítsen, hogy képben legyél Te is kedves olvasó a távcsövek és led lámpák világában…

Tényleg, Neked van távcsöved?

A bejegyzés trackback címe:

https://tavcsovilaga.blog.hu/api/trackback/id/tr662912446

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása